Fuss Zentéért!

2019. ÁPRILIS 14. Hírek esemény

Jótékonysági futás

A PTE PEAC és a PTE Sportiroda a Pécsi Tudományegyetem történelmének legnagyobb jótékonysági futására készül ebben az évben, „Fuss Zentéért!” elnevezéssel.

Györök Zente 2018.02.28-án született egy súlyos genetikai rendellenességgel, melynek neve SMA I. (Gerincvelő izomsorvadás).

Ezzel a diagnózissal a babák a két éves kort sem érik meg, de Zente kivétel! Egy speciális kezelés segítségével felvette a harcot és küzd a betegség ellen. Mozgásfejlődése beindult, viszont a további fejlődéshez rengeteg fejlesztésre, terápiára és gyógyászati segédeszközre van szüksége. Ha tehetitek, kérjük, támogassátok Zentét, hogy neki is lehetősége legyen egy boldog és önálló életre!

A jótékonysági futáson lehetőséged nyílik az Összefogás Zentéért Alapítványon keresztül arra, hogy legalább 500 Ft-tal segítsd Zente baba fejlődését, illetve felhívd a figyelmet erre a ritka, de annál súlyosabb genetikai betegségre.

Minden futó jótékony részvételét emlékpólóval jutalmazzuk.

Táv: Rektori Kabinet- Széchenyi tér (kb. 1500m)

Az online előregisztráció határideje: 2019. április 21. (VASÁRNAP)

Jótékonysági futás időpontja: 2019. április 24. (Esőnap: 2019. május 02.)