Centenáriumi kitüntetések-jelölés

2023. JANUÁR 11. Hírek sport

A Pécsi Egyetemi Atlétikai Club elnöksége 2022/II.4. számú határozatával döntött arról, hogy a centenáriumi év kapcsán új, csak az egyesület századik esztendejében átadható kitüntetéseket alapít. A létrehozott kitüntetések az alábbiak:

• Pécsi Egyetemi Atlétikai Club Centenáriumi kitüntetés arany fokozat: A cím adományozható olyan sportvezető, edző, technikai munkatárs, játékos, támogató részére, aki legalább 25 éve segíti (akár többféle minőségben) az Egyesület munkáját. A kitüntetés adható olyan nem 25 éves tag sportolónak is, aki világversenyen eredményesen képviselte a fekete-fehér színeket.
  • Pécsi Egyetemi Atlétikai Club Centenáriumi kitüntetés ezüst fokozat: A cím adományozható olyan sportvezető, edző, technikai munkatárs, játékos, támogató részére, aki legalább 10 éve segíti (akár többféle minőségben) az Egyesület munkáját.
  • Pécsi Egyetemi Atlétikai Club Centenáriumi kitüntetés bronz fokozat: A cím adományozható olyan sportvezető, edző, technikai munkatárs, játékos, támogató részére, aki legalább 5 éve segíti (akár többféle minőségben) az Egyesület munkáját. A cím adományozható partneregyesületek, szövetségi vezetők részére, akik a sportági együttműködések során segítették az PEAC sikereit.

A jelöléseket 2023. február 15. napjáig lehet megtenni, jelen kérdőív segítségével. Kérdőív elérhetősége: https://forms.gle/5eHKmpnY9eWcFfsS8

A jelölés során szükséges megadni:

• A jelölő nevét, azt, hogy melyik szakosztály kapcsán teszi meg a jelölést.
  • A jelölő elérhetőségét.
  • A jelölt nevét
  • A jelölt kitüntetés kategóriáját (arany, ezüst, bronz)
  • A jelölt méltatását.

Egy jelölő személy, 20 jelöltre tud javaslatot tenni.

posztumusz jelölésre nincs mód. A jelölést a PEAC korábbi már megszűnt/átalakult szakosztályai (aerobic, atlétika, gyeplabda, tenisz, torna, természetjárás-tájfutás, sakk, sí) tekintetében is meg lehet tenni.