PEAC sikerek az Országos Asztalitenisz Bajnokságon

2020. MÁRCIUS 3. Hírek sport

A hétvégén Összevont Asztalitenisz Országos Bajnokságot rendeztek Kecskeméten. A PTE PEAC Kalo-Méh 14 fővel képviseltette magát, a legfiatalabb U11-es korosztálytól, az U21-es egyetemistákon át, a legidősebb 80+os veterán egyéniig minden versenyszámban indultak sportolóink. A szakosztály 9 éremmel zárta az év legfontosabb versenyét.

U11 OB - Pétery Johanna 3. hely

U11 OB - Szabó Lénárd 3. hely

U12 OB - Szuhanyik Gréta 2. hely, Nagy Judit - Nagy Rebeka 3. hely

U21 OB 2020. - férfi páros

U21 OB 2020. - leány páros

Eredmények:

U11 leány egyéni: Pétery Johanna 3. hely

U11 fiú egyéni: Szabó Lénárd 3. hely

U12 leány egyéni: : Szuhanyik Gréta 2. hely, Nagy Rebeka 3. hely, Nagy Judit 3. hely

U21 páros: Molnár Dávid - Ócsai Máté (Ceglédi VSE) 3. hely,

U21 vegyes páros:  Molnár Dávid - Füle Kata (Kecskeméti Spartacus) 2. hely,

75+ páros: Schwara László - Dr. Fülöp József (Turris SE Sopron) 3. hely

80+ egyéni: Schwara László 1. hely

Örömteli továbbá, hogy a Pécsi Tudományegyetem hallgatója Füle Kata, aki a Kecskeméti Spartacus versenyzője, de edzéseit jelenleg a PEAC-nál végzi, egy U21-es vegyes páros ezüsttel és egy U21-es leány párosban elért aranyéremmel öregbítette egyetemünk hírnevét. Rajta kívül még Molnár Dávid, Bognár Bence és Mihalovity Dominik hallgatóink indultak a viadalon, akik többek között az áprilisban Pécsett megrendezendő Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon és a júliusi Európai Egyetemi Játékokon is a PTE válogatott gerincét fogják alkotni.