MEFS díjátadón jártak sporolóink

2022. DECEMBER 8. Hírek eredmények

Megtartotta hagyományos Év Egyetemi Sportolója Díjátadó Gáláját a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS). 150 sportoló kap díjat, soha ilyen sokan nem vehettek át elismerést, említette Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos, a MEFS elnöke beszédében. Számos PEAC-os sportoló is ott lehetett az Uránia Filmszínházban megrendezett átadó eseményen.

Idén, az egyetemek közötti Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) pontversenyét a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nyerte az 1000 fő hallgatóra eső pontszám alapján; ami pedig az abszolút pontversenyt illeti, a különdíjat, a legtöbb pontot elért egyetem kategóriában, a Pécsi Tudományegyetem nyerte

Külön öröm számunkra, hogy a PEAC részéről Egyetemi Világversenyen szerepeltek asztaliteniszezőink Lengyelországban 2022. júliusában, ahol  Bognár Bence,  Kovács Sebestyén, Mihalovity Dominik és Molnár Dávid 3. helyet, azaz bronzérmet szereztek férfi csapat versenyszámban. Valamint Kovács Sebestyén és Molnár Dávid párosban pedig második helyezést értek el.

Felnőtt Világversenyen vett részt Sárkányhajó csapatunk, melyet Sarasotaban, USA-ban, rendeztek meg. Egyetemi futam 200m-es versenyszámban a PEAC-os csapat aranyérmet szerzett, így világbajnokok lettek.

Név szerint sárkányhajó Világbajnok csapatunk: Balogh Tamás, Baranyai Hédi, Bordás Diána, Debreceni Ferenc, Endrei Tamás, Enyedi Vivien, Fésüs Ádám, Gard-Bodó Szilvia, Gáspár Attila, Gáspár Balázs, Horváth Márk, Horváth Petra, Huth Balázs, Ivusza Patrik, Kacs Máté, Kató Hargita, Kuszi Alexandra, Majoros Enikő Flóra, Papp Zsófia Zsuzsanna, Tóth János és Várhelyi Eszter.

Büszkék vagyunk rátok! Gratulálunk minden díjazottnak! Hajrá PEAC!