IN MEMORIAM - Glöckler László

2022. OKTÓBER 28. Hírek sport

Gyászol minden pécsi kosárlabdás, 75 éves korában elhunyt Glöckler László egyetemi évei alatt a Miskolci EAFC első osztályú kosárlabda csapatának játékosa volt, diplomája megszerzése után lett a Műszaki Főiskola oktatója. Oktatói tevékenységének első éveiben a PVSK NB I -es csapatának meghatározó játékosa volt, itt élete végéig fontos szerepet töltött be az “őregfiúk” csapatánál, előbb mint játékos, azután mint csapatvezető.

Mindeközben ahhoz is volt elkötelezettsége, hogy mint pécsi főiskolai oktató, segítse az egyetemi kosárlabdát, így 1978-tól 1984-ig a PTE-PEAC jogelődje, az Universitas PEAC férfi kosárlabda szakosztályának elnöki tisztét felvállalva, jelentős szerepe volt abban, hogy ekkor a “peacosok” az igazi NB I-et is megjárták.

Nagyra értékeljük ezen tevékenységedet, mint ahogy emberségedet, barátságodat is és az ezekben az években gépész  diplomát szerzett kosarasok is örök hálával gondolnak rád.

Búcsúzunk Tőled.

PTE-PEAC sportegyesülete